Bugün - 02 Nisan 2020 PerşembeKünyemiz
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Bitlis   3°°C
 
Van’da ‘Temel Eğitim İstişare Toplantısı’ yapıldıVan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Temel Eğit..
Van Ekonomi Konseyinden ‘Vergi Terkini’ çalıştayıVan Ekonomi Konseyi tarafından ‘Vergi Terkini’ konulu bir &cced..
Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği kuruldu

Dernek tarafından yapılan genel kurulla yönetim kurulu başkanlığına Güroymak Gazetesi kurucusu ve sahibi Halis Olcay, başkan yardımcılığına ise Bitlis Dideban Gazetesi kurucusu ve sahibi Nejdet Olcay getirildi.

Gündem Haberi - 20 Aralık 2017 Çarşamba

(09:20)

Dernek tarafından yapılan genel kurulla yönetim kurulu başkanlığına Güroymak Gazetesi kurucusu ve sahibi Halis Olcay, başkan yardımcılığına ise Bitlis Dideban Gazetesi kurucusu ve sahibi Nejdet Olcay getirildi. Kurdukları dernek hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan BAYGADER Başkanı Halis Olcay, amaçlarının Bitlis ve ilçelerinde aktif bir şekilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını ayrım yapmadan bir çatı altında toplayarak güçlü bir dernek olmak ve mesleğin itibarını arttırmak olduğunu vurguladı. Olcay, “İlimiz ve ilçelerimizde çıkardığımız gazetelerde 30 yılı aşkın bir süredir yerel gazetecilik yapan Olcay ailesi olarak il ve ilçelerde aktif bir şekilde gazetecilik mesleğini ifa eden meslektaşlarımızı ayrım yapmadan bir çatı altında toplamak, doğru, tarafsız ve ilkeli gazetecilik yapmalarına olanak sağlamak ve mesleklerini icra ederken yaşadıklarını sorunlara çözüm bulmak amacıyla dernekleşme faaliyeti içerisine girdik. Bu amaçla kurduğumuz Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği ile sivil toplum kuruluşlarının bir ayağını oluşturarak Bitlis ve ilçelerinde aktif bir şekilde rol alacağız” dedi.

 

Gerçek anlamda gazetecilik faaliyeti yapan gazetecileri derneğe üye olarak alacaklarını ifade eden BAYGADER Başkanı Halis Olcay, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Maalesef günümüzde her eline kalem alanın, her boynuna fotoğraf makinesi takanın kendisini gazeteci olarak lanse ettiğini ve bu mesleği çıkar amaçları doğrultusunda kullandıklarını görüyoruz. Oysaki gazetecilik sıradan yapılacak bir meslek değildir. Her şeyden önce gazetecilik ciddi bir emek ve özveri ister. Görev yaparken millet, toplum ve devlet menfaatlerini her şeyden üstün tutulur. İşte bu amaçla bizde derneğimize üye alırken bunları dikkate alarak seçici olarak davranacağız. Derneğimiz şu anda en çok sarı basın kartına sahip üyelerin olduğu bir dernek. Bitlis il ve ilçelerinde gerek gazetecilik mesleğini icra eden ve gerekse ulusal ajanslarda görev yapan muhabir arkadaşların derneğimize üyeliklerini yapacağız. Ayrım yapmadan, ötelemeden, hor görmeden, küçümsemeden bu işi hakkıyla yapan gazeteci arkadaşlarımızı derneğimizin çatısı altında toplayacağız. Bitlis ve ilçelerinde gazetecilik faaliyetinin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılması için çalışmalar yürüteceğiz.”


Kaynak / Editör: İHA - Ömer Arslan Okunma 6202

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

Yolalan beldesinde yol yapım çalışması
Türk Emniyet Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü
Bitlis’te ‘Kırsalda Milli Tarım’ buluşması
Felç geçiren hasta sağlığına kavuştu
Ahlatlı gençlerin Hasankeyf gezisi
Bitlis’te 100 kilo EYP ele geçirildi
Bitlis’te ‘Kumar’ operasyonu
Ortopedik engelli hastaya özel yatak

Diğer Haberler

Başkan Aksoy’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
ASİMDER’den Hollanda’ya kınama
81 ilin kültürü Erciş’te buluştu
Van’ın tarihsel değerler envanteri yenileniyor
Tatvan’da girişimcilik kursu
Vali Ustaoğlu’ndan “Göçmenler Günü” mesajı
Vali Ustaoğlu’ndan hastane ziyareti
Ahlat bastonu ödülü layık görüldü
BEܒde ‘Akademik Kurul’ toplantısıSağlık Yüksekokulunun 10 Ekim 1996 tarihinde Yüzüncü Yı..
En Çok Okunanlar

Namaz Vakitleri
Şehir
(Ankara)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Günün Sözü


Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.


(Mevlana)


Arşiv Getir

Künyemiz Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,03Yazılım - Web Aksiyon